Kryesore

Foto/ Dubai dhe Turqia ‘vishen’ me ngjyrat kuq e zi

               Publikuar në : 20:36 - 28/11/20 liberale

Një urim i veçantë ka ardhur për Shqipërinë me rastin e 108 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë.

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa, është veshur me ngjyrat e flamurit kuq e zi për rreth 2 minuta.

Të shumtë kanë qenë qytetarët që kanë fiksuar me foto dhe video këtë moment, teksa në sfond dëgjohet të luhet edhe himni ynë kombëtar.

Njësoj si gjesti i veçantë i Dubait, edhe Turqia i është bashkuar urimit për kombin tonë.

<
>
Ankara
128623406_3686954257994476_6884417776342544846_n 128217289_3686954344661134_2971688672517698221_n auto_26apr07_873-1_kopru1606588025 dubai 3ce591ca-1d69-493b-a430-532f75e9eda41

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back