Life Style

Foto/ Brenda avionit luksoz me të cilin udhëton Putin

               Publikuar në : 15:11 - 16/06/21 liberale

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin udhëtoi drejt Zvicrës me një avion luksoz, për të marrë pjesë në takimin me homologun amerikan, Joe Biden.

Avioni i tih ka vlerë 390 milionë paund. Në brendësi të tij ndodhen një tavolinë mbledhjes, e zbukuruar me ar, dhoma gjumi, një palestër, një bar ku mund të gjesh çdo gjë si edhe është i pajisur me një sistem të avancuar të komunikimit.

Kjo gjë e lejon avionin të shërbejë si një qendër menaxhimi për të komanduar trupat gjatë luftimeve.

Dekori i brendshëm i avionit ka një stil neoklasik dhe është prodhuar nga Shoqata e Prodhimit të Avionëve “Voronezh”.

<
>
putin2 putin4 putin5 putin6 putin7 putin8 putin9 putin

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back