Showbiz

Foto/ Brenda avionit luksoz me të cilin udhëton Putin

Shkruar nga Liberale
Foto/ Brenda avionit luksoz me të cilin udhëton Putin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin udhëtoi drejt Zvicrës me një avion luksoz, për të marrë pjesë në takimin me homologun amerikan, Joe Biden.

Avioni i tih ka vlerë 390 milionë paund. Në brendësi të tij ndodhen një tavolinë mbledhjes, e zbukuruar me ar, dhoma gjumi, një palestër, një bar ku mund të gjesh çdo gjë si edhe është i pajisur me një sistem të avancuar të komunikimit.

Kjo gjë e lejon avionin të shërbejë si një qendër menaxhimi për të komanduar trupat gjatë luftimeve.

Dekori i brendshëm i avionit ka një stil neoklasik dhe është prodhuar nga Shoqata e Prodhimit të Avionëve “Voronezh”.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1203732,1203733,1203734,1203735,1203736,1203737,1203738,1203731"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH