Kryesore

Foto/ Alban Skënderaj merr titullin e lartë nga ambasadori italian

               Publikuar në : 11:39 - 23/10/19 liberale

Kantautori i njohur shqiptar, Alban Skënderaj është emëruar ambasador i Gjuhës Italiane në Shqipëri.
Ka qenë vetë këngëtari që ka shpërndarë lajmin e mirë me ndjekësit e tij në Instagram.

Skënderaj falënderon ambasadorin italian për këtë titull, teksa shprehet se ky është një shembull i mirë qiqësie dhe respekti mes dy popujve fqinjë.

“Faleminderit ambasadorit @albertocutillo dhe Ambasades Italiane ne Shqiperi e cila me nderoi si te parin Ambasador te gjuhes italiane ne Shqiperi. Nje shembull miqesie, integrimi dhe respekti reciprok i dy popujve tane“, shkruan këngëtari, në shqip dhe italisht./Gazeta Liberale

<
>
Capture Capture7 Capture1

 

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back