Showbiz

Foto/ Alban Skënderaj merr titullin e lartë nga ambasadori italian

Shkruar nga Liberale
Foto/ Alban Skënderaj merr titullin e lartë nga ambasadori italian

Kantautori i njohur shqiptar, Alban Skënderaj është emëruar ambasador i Gjuhës Italiane në Shqipëri.

Ka qenë vetë këngëtari që ka shpërndarë lajmin e mirë me ndjekësit e tij në Instagram.

Skënderaj falënderon ambasadorin italian për këtë titull, teksa shprehet se ky është një shembull i mirë qiqësie dhe respekti mes dy popujve fqinjë.

“Faleminderit ambasadorit @albertocutillo dhe Ambasades Italiane ne Shqiperi e cila me nderoi si te parin Ambasador te gjuhes italiane ne Shqiperi. Nje shembull miqesie, integrimi dhe respekti reciprok i dy popujve tane“, shkruan këngëtari, në shqip dhe italisht./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1096119,1096118,1096120"]

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH