Globi

FOTO/ Aktorja e njohur ndërron jetë në moshën 29-vjeçe pasi rrëzohet nga shkallët, familja e saj vendos të dhurojë organet

Shkruar nga Liberale

Një aktore e njohur koreano-jugore e cila luajti në dramën K Disney+ Snoëdrop humbi jetën pasi ka rënë nga një grup shkallësh.

Park Soo Ryun, 29 vjeçe, ra nga shkallët ndërsa kthehej në shtëpi në Korenë e Jugut të dielën pasdite, sipas mediave lokale.

Ajo u dërgua në spital për trajtim urgjent, por u shpall e vdekur, pavarësisht përpjekjeve për ta ringjallur.

Familja e saj ka vendosur t'i dhurojë organet e saj dhe tha se do të 'ngushëllohej' që zemra e saj t'i shkonte dikujt që kishte nevojë për të.

Nëna e Parkut i tha Soompi  të hënën: "Vetëm truri i saj kishte vdekur, kurse  zemra e saj ende rrihte”. Në të tilla raste ligji njeh vendimin e familjes për dhurimin e organeve. /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH