Aktualitet

Foshnja 8-muajshe ndërron jetë në spital, prindërit kallëzojnë penalisht mjekët për neglizhencë

Shkruar nga Liberale
Foshnja 8-muajshe ndërron jetë në spital, prindërit

Një tjetër fëmijë ka humbur jetë në dyert e spitaleve. Ngjarja ka ndodhur para dy javësh, në një spital në tiranë.

Foshnja 8-muajshe ishte transferuar nga spitali i Shkodrës në kryeqytet.

Nga informacionet e para mësohet se ai kishte nevojë për transplant zemre, ndërsa prindërit kanë kallëzuar mjekët për neglizhencë.

Ndërkohë, Prokuroria ka nisur hetimet dhe ka sekuestruar kartelat mjekësore.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH