Kryesore

Formacioni zyrtar i Shqipërisë në ndeshjen me Islandën

               Publikuar në : 19:20 - 10/09/19 R Liberale

Kombëtarja shqiptare pret Islandën mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena”, në kuadër të takimit të gjashtë kualifikues të Euro 2020.

Takimi i vlefshëm për grupin H nis në orën 20:45, ndërkohë që trajneri, Edi Reja e ka mbajtur fjalën, teksa ka kryer 6 lëvizje në formacionin që hodhi nga minuta e parë në Francë, por nuk ndryshon taktikën, 3-5-2.

Strakosha konfirmohet në portë. Djimsiti, Dermaku dhe Ismajli në mbrojtje. Mesfusha me 5 do përbëhet nga Hysaj, Lenjani, Bare, Memushaj dhe Gjasula. Sulmi formohet nga Manaj dhe Çikalleshi.

(Visited 117 times, 1 visits today)

Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *