Showbiz

Fitoi 99 mijë paund në qiuz-in televiziv, i riu ia mbajti sekret familjes për një vit çmimin e madh

Shkruar nga Liberale

Daniel O'Halloran, nga një qytet anglez Bebington, tha se nuk mund ta besonte kur shkoi në shtëpi me çmimin e parë pasi u shfaq në "The 1% Club" në 2022. Shfaqja, e drejtuar nga komediani Lee Mack, teston logjikën dhe sensin e përbashkët të garuesve të saj - me një person që shpallet fitues në fund.

24-vjeçari refuzoi mundësinë për t'u larguar me vetëm 10,000 paund dhe në vend të kësaj rrezikoi të gjitha për çmimin e madh.

Duke folur për Chester Standard, operatori i uzinës shpjegoi se si e mbajti të fshehtë nga familja shkallën e vërtetë të fitimeve të tij, për pothuajse një vit të tërë - vetëm duke informuar gjyshen për fitoren e tij të madhe.

Ai e filmoi episodin e tij në korrik 2022 në Mançester, por nuk u transmetua në televizion deri të shtunën më 29 prill.

Ai tha: “Për nëntë muajt e fundit, familja ime kishte menduar se do të merrja 10,000 paund sepse nuk do të kisha mundur të mbaja një sekret të tërë. Të shtunën e pamë të gjithë bashkë dhe kur thashë se do ta merrja përsipër pyetjen, ata thjesht po çmendeshin.'

Siç tregojnë fansat e mëdhenj të lojës, prindërit e Danielit ishin të gëzuar kur e shihnin djalin e tyre në ekranin e madh, veçanërisht pasi ishte ideja e mamasë së tij të aplikonte për shfaqjen.

Ai shtoi se fillimisht nuk kishte ndërmend të shkonte në shfaqje, por një telefonatë e papritur nga producentët ia qetësoi nervat.

Daniel tha se i pëlqeu shumë formati i shfaqjes dhe se "bazohet në logjikë", por pranoi se pothuajse iu nënshtrua presionit të drejtpërdrejtë.

Ai tha: 'Nuk e dija se si do ta bëja. Ju keni vetëm 30 sekonda për çdo pyetje. Mbaj mend që atë ditë, mamaja dhe babai më telefonuan për gjysmë ore veç e veç dhe më pyetën.'

Ai ishte i bindur se i ishte përgjigjur gabim disa pyetjeve, por e mbajti kokën në lojë dhe qëndroi i fortë deri në fund.

Djaloshi me siguri e ka bërë krenare familjen e tij, pasi i ka ofruar t'i çojë në një sërë festivalesh këtë vit - me një premtim për të përballuar shpenzimet.

Ai tha se përvoja ka qenë e pabesueshme dhe të gjithë ata që takoi në shfaqje ishin 'të sjellshëm dhe të dashur'./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH