Aktualitet

Firmoset marrëveshja në Bruksel/ Rama: Nga sot, Shqipëria do të jetë pjesë e Programit të Europës Digjitale

Shkruar nga Liberale
Firmoset marrëveshja në Bruksel/ Rama: Nga sot, Shqipëria do

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se Shqipëria do të jetë pjesë e Programit të Evropës Dixhitale. Kreu i qeverisë shkruan se me firmosjen e marrëveshjes në Bruksel, qytetarët, bizneset dhe institucionet publike do të mund të aplikojnë për programin e ri financues të BE-së me vlerë 7.5 miliardë euro.

Postimi i kryeministrit Rama:

LAJMI I MIRË?????

Nga sot Shqipëria do të jetë pjesë e Programit të Europës Digjitale?

✍️Sot me firmosjen e marrëveshjes në Bruksel, Shqipëria, Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi do të jenë pjesë e Europës Digjitale ku qytetarët, bizneset, institucionet publike do të kenë mundësi të aplikojnë në programin e ri financues të BE-së prej gati 7,5 miliard Euro?

?Agjenda digjitale e cila është një nga shtyllat kryesore të qeverisë shqiptare tashmë do të mbështetet edhe nga programet e BE?????

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH