Aktualitet

Fier/ Përplasen automjetet, 1 i vdekur dhe 2 të plagosur

               Publikuar në : 16:46 - 15/05/19 R Liberale

Një person ka humbur jetën për pasojë të një aksidenti në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në vendin e quajtur “Gurorja e Kremenarit”.

Në aksident janë përfshirë dy automjete, një “Benz” dhe një furgon, ku dhe janë përplasur me njëri-tjetrin.

Mësohet se ka ndërruar jetë drejtuesi e mjetit tip “Benz”, si dhe janë dëmtuar 2 pasagjerët në mjetin tip furgon, të cilët janë transportuar në Spitalin Rajonal Fier.

Dy shtetasit e dëmtuar janë: T.H, 32 vjeç, banues në Tiranë dhe E.C, 35 vjeç, banues në Tiranë.

Shtetasi që ndërroi jetë është shtetasi Shkelqim Bregu 58 vjeç, banues në Përmet.

Informacion paraprak

Sot rreth orës 15:10, në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në vendin e quajtur “Gurorja e Kremenarit” janë përplasur automjeti tip “Benz” me automjetin tip furgon.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit tip “Benz” si edhe janë dëmtuar 2 pasagjerët në mjetin tip furgon të cilët janë transportuar në Spitalin Rajonal Fier.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e viktimës dhe 2 të dëmtuarve si dhe për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

(Visited 4 times, 1 visits today)

Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *