Sport

Fidel Ylli zgjidhet presidenti i ri i KOKSH

               Publikuar në : 15:55 - 17/04/21 liberale

Fidel Ylli është zgjedhur presidenti i ri i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar. Ylli ka marrë 40 vota, shumë më tepër nga kandidatët e tjerë në garë.

Vojo Malo ka arritur të mbledhë vetëm 12 vota, Martin Biba 4, ndërsa 1 votë është shpallur e pavlefshme.

Në votim nuk morën pjesë 4 federata, nga 41 që janë anëtare të KOKSH, Federata Shqiptare e Futbollit, ajo e Bilardos, Thai dhe Kick Boxing, si dhe Federata e Sportit Shkollor.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back