Aktualitet

Festat/ Ja sa shtetas kanë hyrë dhe kanë dalë dje nga Kapshtica

Shkruar nga Liberale
Festat/ Ja sa shtetas kanë hyrë dhe kanë dalë dje nga

Festat e fundvitit kanë rikthyer në atdhe shumë shqiptarë, të cilët punojnë në vendet e ndryshme të Bashkimit Evropian.

Mësohet se gjatë ditës së djeshme, në pikën kufitare të Kapshticës kanë hyrë 6003 dhe kanë dalë 2500 shtetas.

Aktualisht, në këtë pikë kufitare po punohet me 4 sportele në hyrje dhe 3 në dalje. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH