Sport

Festa e ‘çmendur’ e Tiranës, pasi përmbysi rezultatin me Kukësin

               Publikuar në : 20:41 - 21/02/20 liberale

Tirana ka dalë në krye rë Superligës Shqiptare, pasi në dy minutat e fundit arriti të rrëmbejë jo vetëm fitoren, por edhe kreun.

Në minutën e 83 do të ndodhte edhe episodi që ndryshoi fatet e takimit. Teqja bën një ndërhyrje të gabuar në limitet e zonës dhe ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë duke lënë të tijtë me 10 lojtarë.

Idriz Batha realizoi golin e barazimit, pikërisht nga kjo goditje dënimi. Teksa 2 minuta më pas Torrasa shënoi golin e fitores për ekipin e Tiranës.

Tirana është në vendin e parë me 44 pikë, e ndjekur nga Kukësi me 42 dhe Partizani që ka një ndeshje më pak me 37.

Pas mbylljes, lojtarët dhe tifozët kanë kaluar në delir duke festuar “çmendurisht”.

<
>
e6d3ba92-3f76-4e01-b357-27f28e06285f-1 787b4a6f-265b-4683-9951-4e2801568913 798d1eb5-6562-4fb8-b889-3e7789d9b5eb 2742eda6-d2e0-439e-b122-4884b993f0c6 2007515e-f670-408e-8478-45c2db7f9060 a667e4a3-1996-4214-ac1e-dd1912392579 b6b5a51d-aa40-461f-84e1-ed15fc571800 d7fe7f19-8b29-48c2-8471-9fc7844de4dd-1 e6cb3868-fc30-4eda-abc3-f375e7e9fcb5

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back