Globi

Ferri në Tokë, për 4 orë shkrumbohen mbi 4000 hektarë në Kaliforni

Shkruar nga Liberale
Ferri në Tokë, për 4 orë shkrumbohen mbi 4000 hektarë

Flakët e tërbuara në Kaliforni kanë shkrumbuar për tepër se 4000 hektarë pyje në katër orë.

Sipas BBC rreth 40.000 persona janë evakuuar nga shtëpitë e tyre pasi rrezikohen nga zjarret e përmasave të mëdha.

Zjarri në Kincade është ndezur nga erërat e forta dhe nuk përmbahet”, ka deklaruar Departamenti i Pylltarisë dhe Mbrojtjes nga Zjarri në Kaliforni.

Kalifornia është ende duke u shëruar nga zjarret e vitit të kaluar që vranë rreth 100 njerëz, ndërkohë që goditet nga një tragjedi e dytë./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1096917,1096918,1096919,1096920,1096921,1096922,1096923,1096924,1096925,1096926,1096927,1096928,1096929,1096930,1096931,1096932,1096933"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH