Globi

Fëmija i zhdukur gjendet i gjallë pas më shumë se 40 vitesh, enigmë vrasja e prindërve

Shkruar nga Liberale

Trupat e pajetë të Tina Gail Linn Clouse dhe Harold Dean Clouse Jr., u zbuluan në vitin 1981 në një zonë pyjore në Houston, Teksas. Por vendndodhja e vajzës së tyre të mitur Holly, ka qenë e panjohur deri më tani.

Në atë kohë, hetuesit nuk mund të identifikonin prindërit nga Florida dhe identifikimi i tyre u bë vitin e kaluar përmes testit të ADN-së. Vajza e tyre, e cila në atë kohë ishte e mitur, nuk u gjet me ta, duke lënë pas shumë pyetje pa përgjigje.

Tashmë, një vajzë që iu dorëzua zyrtarëve në një kishë të Arizonës katër dekada më parë, është identifikuar përmes ADN-së si vajza e çiftit nga Florida.

"Hetuesit janë ende duke punuar për të zgjidhur vrasjen e çiftit dhe po kërkojnë ndihmën e publikut", tha në një konferencë për shtyp ndihmësi i prokurorit të Teksasit, Brent Webster.

"I urojmë Holly-t më të mirat. Jemi mirënjohës që e gjetëm," tha Webster. “Por ne duhet të vazhdojmë me qëllimin tonë për të gjetur se kush e vrau këtë çift”.

Ndërsa autoritetet punojnë për të mbledhur detaje rreth vrasjes misterioze të çiftit, ata po e kthejnë vëmendjen te anëtarët e një grupi fetar nomad që besojnë se e sollën Holly-n në një kishë në Arizona rreth kohës së zhdukjes së saj, sipas Webster.

Gruaja e njohur si Holly u rilidh me familjen e saj të gjerë biologjike përmes një telefonate në 'Zoom' të martën dhe Webster tha se familja do të takohet personalisht në javët e ardhshme.

"Unë jam sikur, oh zot! Ne e gjetëm atë!", ​​tha Debbie Brooks, tezja e Holly, për degën e CNN WESH.

Donna Casasanta, gjyshja biologjike e Holly-t, tha se të dish që Holly ishte ende gjallë është "një dhuratë nga parajsa".

Familjet e çiftit thonë se nuk kishin dëgjuar më prej tyre që nga tetori i vitit 1980 dhe ata kaluan dekada duke kërkuar përgjigje për vendndodhjen e tyre./Liberale.al

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH