Aktualitet

"Fama" e Safet Gjicit kalon kufijtë, çfarë shkruan media greke për ish-kryebashkiakun dhe videon erotike

Shkruar nga Liberale

Bëma e ish-kryebashkiakut të Kukësit, i cili dha dorëheqjen pas skandalit me videon erotike, ka shkuar përtej kufijve të vendit tonë. Media greke protothema.gr ka shkruar këtë mëngjes për Safet Gjicin dhe gjithë ngjarjen për të cilën Shqipëria zjen prej ditësh.

Kryebashkiaku i sapozgjedhur i Kukësit, Safet Gjici, në verilindje të Shqipërisë, ka dhënë dorëheqjen pasi u publikua një video rozë ku shkarkim nga Kabineti, me urdhër të kryeministrit Edi Rama, i cili vendosi edhe zhvillimin e zgjedhjeve vendore për zgjedhjen e kryetarit të ri, shkruan Protothema. Gjici u rizgjodh kryebashkiak i Kukësit, në zgjedhjet e fundit bashkiake në Shqipëri (14/5/2023) nën siglën e Partisë Socialiste të kryeministrit Rama.

Në videon rozë, e cila u shpërnda me shpejtësi përmes WhatsApp-it, shfaqte ish-kryebashkiakun e Kukësit në rrethana dashurie me një të re, për të cilën ai zbuloi se është në një lidhje. Në njoftimin e tij, ai foli për kurth nga kundërshtarët politikë, të cilët iu hakmorën, sipas pretendimeve të tij, për rizgjedhjen e fundit.

Ish-kryebashkiaku i Kukësit 51-vjeçar është biznesmen dhe CEO i EuroGjici Security dhe Kevin Construction. Ai është gjithashtu president i klubit shqiptar të futbollit FK Kukësi të Superligës Shqiptare. Kryebashkiaku Kukësi u zgjodh në zgjedhjet e vitit 2019.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH