Globi

Facebook ‘izolon’ Donald Trump për 2 vite

Shkruar nga Liberale
Facebook ‘izolon’ Donald Trump për 2 vite

Facebook ka marrë vendimin të ‘izolojë’ Donald Trump-in nga përdorimi i llogarive të tij personale për 2 vite.

Mediat e huaja raportojnë se Trump nuk do të lejohet të përdorë llogari në Facebook dhe Instagram deri në janar të 2023.

Në fakt prej 7 janarit të këtij viti Trumpi u izolua nga ana ‘online’ për shkak të thirrjeve të tij që sollën sulmet në Kapiton. 6 person vdiqën më 6 janar pasi Presidenti Trump kishte humbur zgjedhjet.

Edhe në janar të 2023 lejimi do të bëhet vetëm nëse Facebook sigurohet se Trump nuk përbën më kërcënim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH