Showbiz

“Facebook” fshin 5.4 miliardë profile të rreme

Shkruar nga Liberale
“Facebook” fshin 5.4 miliardë profile të rreme

Rrjeti social "Facebook" ka njoftuar se ka fshirë rreth 5.4 miliardë profile të rreme. Kompania tha se shumë profile false ishin fshirë menjëherë pasi ato ishin krijuar.

“Ne kemi përsosur aftësinë tonë për të zbuluar dhe bllokuar të gjitha përpjekjet për të krijuar profile të rreme dhe abuzive”, njofton Facebook.

Ata shtuan më tej se adresat po hiqeshin çdo ditë duke përdorur sisteme të reja./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH