LIfe Style

Eurovizioni/ Ja kur do këndojë Jonida Maliqi

               Publikuar në : 11:21 - 15/05/19 V Liberale

Dje në mbrëmje ishte nata e parë e festivalit “Eurovizion Song Contest 2019” që organizohet në Telaviv.

Përfaqësuesja jonë, Jonida Maliqi do të performojë e 14-ta në natën e dytë të festivalit me këngën “Ktheju Tokës”.

Ky festival do të zhvillohet në tre netë, ndërsa në natën e parë të festivalit konuruan 17 shtete: Mali i Zi, Finlanda, Polonia, Slovenia, Republika Çeke, Hungaria, Bjellorusia, Serbia, Belgjika, Gjeorgjia, Australia, Islanda, Estonia, Portugalia, Greqia dhe San Marino./Gazeta Liberale

(Visited 3 times, 1 visits today)

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *