Aktualitet

Euro dhe dollari në rritje, ja çfarë ndodh në tregun e këmbimit valutor

Shkruar nga Liberale
Euro dhe dollari në rritje, ja çfarë ndodh në tregun e

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.8 lekë.

Monedha evropiane euro do të blihet me 103.9 lekë dhe do shitet me 104.8 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 106 lekë dhe do shitet me 107 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 121 lekë dhe do shitet me 122.3 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH