Kosova

Rrëzohet aplikimi i Kosovës për anëtarësim në KiE

Shkruar nga Liberale
Rrëzohet aplikimi i Kosovës për anëtarësim në KiE

Rrëzohet aplikimi i Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Europës.

Italia, Franca, Gjermania dhe Britania janë shprehur kundër. Votimi është bërë nga ambasadorët e vendeve të Këshillit të Europës në Strasburg.

Kosova dorëzoi pak javë më parë aplikimin për tu bërë anëtare e KiE-së, por duket se vendet kryesore i kanë dalë kundër, pasi presin zhvillime ne lidhje me bisedimet me Serbine.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH