Aktualitet

Berisha: Ardian Dvorani ka marrë mijëra euro dhe apartamente

Shkruar nga Liberale
Berisha: Ardian Dvorani ka marrë mijëra euro dhe apartamente

Ish-kryeministri Sali Berisha shprehet në studion e emisionit “360 Gradë” në RTV Ora se kreu i Këshillit të emërimeve në Drejtësi ka marrë shumë dhurata gjatë viteve të punës së tij.

Berisha: Një njeri i cili ka marrë dhurata nga Telecom, shuma të mëdha dhjetëra, mijëra euro, apartament dhe që ka zhvilluar gjyqe për Telecom. Një gjykatës që për 5 vite ka pasur pabesi ndaj ligjit, të ulet me djalin e tezes në panel, e kupton tani se çfarë standardi është ky. Kanë gjykuar 5 vite së bashku në Gjykatën e Lartë. Mund të ndodhë kjo? Një njeriu i cili është i njohur për manipulime të radhëve të gjitha gjërave në Gjykatë Kushtetuese. Nuk e kam të vërtetuar, por thuhet se ka qenë prokuror i rezistentëve Shkodranë që rrëzuan bustin e Stalinit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH