Aktualitet

Erdogan dhe Mitsotaqis urojnë Ramën për fitoren

Shkruar nga Liberale
Erdogan dhe Mitsotaqis urojnë Ramën për fitoren

Presidenti turk Erdogan dhe kryeministri Grek Mitsotaqis kanë uruar kreun e qeverisë shqiptare Edi Rama për fitoren në zgjedhjet e 26 prillit.

Biseda telefonike e Ramës dhe presidentit turk dhe kryeministrit grek është zhvilluar pak minuta më parë.

Mësohet se një urim për fitoren e Ramës ka ardhur edhe nga Ministri i Jashtëm i Italisë Di Maio dhe lideri i opozitës italiane Salvini.

Sjellim në vëmendje që po vijon ende numërimi i kutive të votimit në katër qarqe të vendit, ndërsa procesi po shkon drejt fundit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH