Aktualitet

Era e fortë i la në det për 3 orë, u rrezikuan të mbyten çifti me vajzën 6-vjeçare

Shkruar nga Liberale
Era e fortë i la në det për 3 orë, u rrezikuan të

Deti i Palasë pasditen e sotme ka qenë duke rrezikuar mbytjen e një çifti çek me fëmijën 6-vjeçar në jug të vendit.

Ishte hera e parë për çiftin çek që vinte në Shqipëri. Për shkak të erës së fortë kanoeja me të cilën kishin dalë për shëtitje u zhvendos në det të hapur.

Pas 3 orësh në det pasi, nuk kishin pasur mundësi shpëtimi ata lajmëruan me telefon dhe ekipi i shpëtimit i ndodhur në Palasë është nisur me mjetet e nevojshme për t’i shpëtuar.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH