Showbiz

"Engjëjt nga ferri", çifti që mban rekordin e Guinness me afro 100 modifikime të trupit

Shkruar nga Liberale

Victor Hugo dhe Gabriela Peralta kanë rreth 100 modifikime të trupit mes tyre, duke përfshirë 50 piercing dhe 14 implante trupi dhe mbajnë Rekordin Botëror Guinness për çifte. Ata e quajnë veten “cherubs from hell” (engjëjt nga ferri).

Victor Hugo dhe Gabriela Peralta u takuan 24 vjet më parë në një event me motor dhe u lidhën me dashurinë e tyre për të modifikuar trupin e tyre.

Që atëherë ata kanë bërë së bashku 50 piercing, 14 implante trupi, pesë implante dentare, një gjuhë pirun dhe të bardhët e syve i kanë kthyer në të zeza.

Ata kishin siguruar tashmë rekordet për shumicën e modifikimeve të trupit me 84 në 2014 dhe tani kanë rreth 98, kështu që janë vetëm dy larg nga 100.

Victor, nga Uruguai, bëri modifikimin e tij të parë në vitin 2009 kur shtoi yjet në ballë. Pamja e re ngjalli një interes te argjentinasja Gabriela e cila e ndoqi shpejt.

Victor tha: “Për mua, të qenit mbajtës i rekordeve Guinness është një çmim që më jep jeta për dashurinë për artin e trupit. Jam shumë mirënjohës sepse ky rekord më ndihmoi të arrij një nga ëndrrat e mia të mëdha [siç është] udhëtimi në 20 vende, njohja e kulturave të ndryshme dhe krijimi i miqësive të reja në mbarë botën.”

“Gëzojeni jetën, shijoni artin. Tatuazhet nuk ju bëjnë person të mirë apo të keq - është thjesht art."

Gabriela tha se modifikimi i saj më i dhimbshëm ishin tre prerjet në lëkurë - të cilat ajo i përshkroi si "të pakrahasueshme" me të tjerët. Të preferuarat e saj janë implantet në duar dhe në ballë.

Për Viktorin, përvoja më e dhimbshme ishte pigmentimi i gjuhës, i cili i shkaktoi vështirësi në frymëmarrje për orë të tëra. Për fat, ai thotë se është gjithashtu i preferuari i tij.

Ky çift beson se sekreti i martesës së tyre të suksesshme është dashuria e përbashkët për artin, modifikimet, tatuazhet si dhe dashuria, përkushtimi dhe respekti për njëri-tjetrin.

Gabriela shtoi: “Modifikimi që më pëlqen më shumë te Victor janë implantet silikoni në formë ylli që ai ka në ballë. "Në fakt, më pëlqejnë të gjitha modifikimet që ai ka në ballin e tij."

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH