Aktualitet

Emri/ Shkarkohet gjyqtari që po gjykon Shullazin!

Shkruar nga Liberale
Emri/ Shkarkohet gjyqtari që po gjykon Shullazin!

Një tjetër gjyqtar është vendosur të shkarkohet sot. Mësohet se Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të shkarkojë nga detyra gjyqtarin e Apelit të Durrësit, Arben Vrioni.

Sipas gazetares Klodiana Lala, Vrioni u shkarkua nga detyra për shkak të problemeve të theksuara me pasurinë.

Vrioni ishte aktualisht anëtar i trupës së Gjykatës së Krimeve të Rënda të Apelit që po shqyrton çështjen ndaj Emiljano Shullazit dhe të tjerëve, sipas Lalës. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH