Aktualitet

Emri/ Ndërron jetë prej COVID-19 punëtori shkodran në Itali

Shkruar nga Liberale
Emri/ Ndërron jetë prej COVID-19  punëtori shkodran në Itali

Një punëtor shqiptar me origjinë në Shkodra, Rraci Zefan ka ndërruar jetë prej COVID-19 në një spital në Novara.

42-vjeçari ishte shtruar në spital pas infektimit me COVID-19 teksa banonte në Romentino ku dhe e thërrisnin ndryshe ‘’Giussepe’’.

Familjarët rrëfejnë se spitali u kishte dhënë shpresa për shërim të shpejtë dhe madje vdekjen nuk e kishte parashikuar askush.

"Kushtet ishin të palëvizshme duke na dhënë shpresë për një shërim të shpejtë. Vdekja ishte një epilog që askush nuk e kishte parashikuar. Një tragjedi e papritur dhe aspak e dukshme duke marrë parasysh kushtet e shkëlqyera shëndetësore të Giuseppe", rrëfejnë ata.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH