Aktualitet

Emri/ KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren pranë Gjykatës së Apelit

Shkruar nga Liberale
Emri/ KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren pranë Gjykatës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimi vendosi sot konfirmimin në detyrë të Elona Toro (Stavri), gjyqtare pranë Gjykatës së Apelit Tiranë

Trupa Gjykuese ishte e përbërë nga Firdes Shuli, Etleda Çiftja dhe Pamela Qirko.

Toro rezulton të plotësoj tri kriteret atë të ligjshmërisë së pasurisë dhe kriterin etik dhe profesional dhe trupa gjykuese vendosi sot me shumicë votash konfirmimin në detyrë. /Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH