Aktualitet

EMRI/ Kapet bashkëpunëtori i vrasjes së arkitektit në Itali, pas një aksidenti tragjik në Shqipëri

Shkruar nga Liberale
EMRI/ Kapet bashkëpunëtori i vrasjes së arkitektit në Itali,

Mergim Lazri, 26 vjeç, akuzohet se ka qëndruar roje pranë natës tragjike të dy viteve më parë ku mbeti i vrarë një shtetas italian.

Policia e kërkonte që në korrik, ditët e fundit ai u përplas me makinë ku humbën jetën tre persona.

Mergim Lazri, 26 vjeç, u arrestua në shtëpinë e tij në Shqipëri katër muaj pasi u dënua për bashkëpunim në vrasje.

Prokuroria e Torinos e konsideron fajtor pasi qëndroi jashtë vilës së arkitektit Roberto Mottura , i vrarë nga bashkëpunëtori i Lazrit, Emirijon Margjni 32 vjeç, natën mes 8 dhe 9 qershorit 2021 në Piossasco.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH