Aktualitet

Emri/ Kalon Vettingun drejtori i lartë në Policinë e Shtetit

Shkruar nga Liberale
Emri/ Kalon Vettingun drejtori i lartë në Policinë e Shtetit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë sot vendimin për Drejtorin e Sigurisë Publike në Policinë e Shtetit, Gjovalin Loka, duke e konfirmuar në detyrë.

Gjatë seancës dëgjimore në KPK, Gjovalin Loka ka rezultuar i pastër në të trija shtyllat e Vettingut.

Bëhet fjalë për deklarimet e pasurisë, pastërtinë e figurës dhe aftësitë profesionale. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH