Aktualitet

Emri/ I dënuar me burg për vrasje, 55-vjeçari ekstradohet nga Greqia

Shkruar nga Liberale
Emri/ I dënuar me burg për vrasje, 55-vjeçari ekstradohet nga

Një shtetas shqiptar i dënuar për vrasje me 18 vjet burg, është ektraduar nga Greqia.

Policia bën me dije se specialistët e Interpol Tirana kryen ekstradimin nga Greqia drejt vendit tonë të shtetasit shqiptar Kudret Shametaj, 55 vjeç.

Njoftimi i Policisë

Interpol Tirana

Vijon bashkëpunimi mes Interpol Tirana dhe homologëve për kapjen dhe ekstradimin e shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Ekstradohet nga Greqia një shtetas shqiptar i dënuar me 18 vjet burg për vrasje dhe armëmbajtje pa leje.

Nga specialistët e Interpol Tiarana u krye ekstradimi nga Greqia drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar Kudret Shametaj, 55 vjeç.

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka denuar me 18 vjet burg për veprat penale “Vrasja" dhe "Armëmbajtja pa leje”. Ky shtetas ka vrarë me armë zjarri shtetasin A. M.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Athina, u bë i mundur arrestimi dhe ekstradimi i tij nga Greqia drejt vendit tonë./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH