Aktualitet

Emri/ E zuri korenti dhe ra nga lartësia, ndërron jetë elektriçisti

Shkruar nga Liberale
Emri/ E zuri korenti dhe ra nga lartësia, ndërron jetë

Ka ndërruar jetë elektricisti nga Gjirokastra, i cili ra nga shtylla e tensionit pas kontaktit me rrymën.

Bëhet fjalë për shtetasin Gëzim Çabej, 63 vjeç, i cili ndërroi jetë në spital në Tiranë. Ngjarja e rëndë ndodhi në lagjen Gërhot të Gjirokastrës.

Mësohet se ai u transportua me helikopter drejt Tiranës për ndihmë të specializuar, por fatkeqësisht ndërroi jetë disa orë më vonë. Kujtojmë se u plagos edhe një koleg i viktimës, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH