Aktualitet

Emri/ Arrestohet shoferi i FNSH, zbulohet arsyeja

Shkruar nga Liberale
Emri/ Arrestohet shoferi i FNSH, zbulohet arsyeja

Policia ka kapur dhe ka ndaluar një shtetas i shpallur në kërkim për shpërdorim detyre.

“Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, është bërë kapja e personit të shpallur në kërkim, shtetasit Ardian Loci, 48 vjeç, banues në lagjen “Skenderbeg”, Shkodër”, njofton policia.

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Shkodër, me vendim nr. 243, datë 21.06.2019 e ka denuar me 1 vit e 10 muaj burg, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH