Aktualitet

Emrat/ Shpërthimi i bombolës në Yzberisht, punonjësja u plagos në sy

Shkruar nga Liberale
Emrat/ Shpërthimi i bombolës në Yzberisht, punonjësja u

Detaje të reja kanë dalë nga shpërthimi i një bombole ditën e sotme në Yzberisht.

Sipas TCH, punonjësja Ardiana Mesi ka mbetur e plagosur në sy ndërsa bashkëpronarja Klodiana Simeci ka shembje dhe disa djegie.

Mësohet se në biznes ka pasur dy bombula gazi 20 litërshe dhe grupi hetimor po kontrollon nëse kanë qenë të kolauduara.

Shkak i shpërthimit ka qenë rrjedhja e gazit. Policia raportoi më herët për tre të plagosura, por mësohet se personi i tretë M.P nuk është regjistruar si e plagosur./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH