Aktualitet

Emrat/ Shpërthen bombola e gazit, plagosen burrë e grua

Shkruar nga Liberale
Emrat/ Shpërthen bombola e gazit, plagosen burrë e grua

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Dushk në Lushnje. Burrë e grua kanë mbetur të plagosur nga shpërthimi i një bombole gazi.

Sipas televizioneve informative, të plagosurit janë Iljaz dhe Esma Kojku. Ata ndodhen në spital dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Shkak për këtë ngjarje të rëndë është bërë lënia hapur e bombolave që ishin në banesë. Sipas informacioneve të marra, 75 vjeçari ka ndezur një cigare në ambientet e shtëpi dhe në këtë moment ka shpërthyer./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH