Aktualitet

Emrat/ Sekuestrohet pallati 8 katësh në Vlorë, shpallen në kërkim dy vëllezërit

Shkruar nga Liberale
Emrat/ Sekuestrohet pallati 8 katësh në Vlorë, shpallen në

Prokuroria e Vlorës ka sekuestruar një pallat 8-katësh në këtë qytet që dyshohet se është ndërtuar përmes pastrimit të parave dhe falsifikimit të dokumenteve.

Në kërkim janë shpallur dy pronaret e truallit Hito Muskaj dhe Viktor Muskaj.

Nga hetimet e prokurorisë ka rezultuar se dy vëllezërit dyshohet se kanë falsifikuar dokumentet dhe lejen e ndërtimit të objektit 8-katësh.

Pas denoncimit të shtetasit J.M., Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë ka regjistruar procedim penal nr.1100/2021, për veprat penale të “Falsifikimit të dokumenteve”, “Shkatërrim i pronës” dhe “Pastrim i produkteve të veprës penale”

Gjatë zhvillimit të punimeve, rezulton e provuar se më datë 02.07.2021. prej personit në hetim/ shoqërisë zhvilluese është shembur tërësisht godina në pronësi të shtetasit J.M, veprime këto të cilat dyshohen se janë kryer tej parashikimeve të lejes së ndërtimit, datë 04.09.2020. të Bashkisë Vlorë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH