Aktualitet

Emrat/ Përplasja në kufi, arrestohen babë e bir

Shkruar nga Liberale
Emrat/ Përplasja në kufi, arrestohen babë e bir

Janë zbardhur detaje të reja nga shkëmbimi i zjarrit në kufirin greko-shqiptar mes policisë greke dhe një bande hajdutësh të përbërë nga shqiptarë.

Në pranga ka rënë 46-vjeçari, Sulo Ismaili nga fshati Janjar i Sarandës, i cili ka bërë rezistencë të fortë, duke plagosur dhe njërin prej policëve grekë.

46-vjeçari rezulton me precedentë penalë në Sarandë dhe në Greqi, për grabitje. Gjithashtu, në pranga ka rënë dhe djali i tij, E. Ismaili, 16 vjeç. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH