Aktualitet

EMRAT/ Kush janë pesë shqiptarët që humbën jetën në aksidentin tragjik në Edesa

Shkruar nga Liberale
EMRAT/ Kush janë pesë shqiptarët që humbën jetën

Janë zbardhur emrat e viktimave të aksidentit të djeshëm në Greqi ku humbën jetën pesë persona me origjinë shqiptare.

Nga aksidenti tragjik në Edesa, sipas mediave helen hmbën jetën 5 shqiptarë dhe bëhet fjalë: për shoferin, Besim Muçaj 55 vjeç, Ilir Daci 50-vjeç, Ergin Peposhi, 19 vjeç, Ardit Peposhi, 16-vjeç dhe Gazment Brahaj, 47-vjeç.

Besim Muçaj ishte me origjinë nga Durrësi, ndërsa sipas mediave greke ata ishin punëtor sezonalë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH