Aktualitet

Emrat/ Kush janë kandidatët për anëtarë të KQZ së re

Shkruar nga Liberale
Emrat/ Kush janë kandidatët për anëtarë të KQZ

Zbardhen emrat e kandidatëve për anëtarë të KQZ së re. Për 12 vendet vakante kanë aplikuar deri tani 25 persona, ndërkohë që afati i aplikimeve do të përfundojë në 18 shtator.

Mësohet se për kryekomisioner kanë aplikuar 6 kandidatë, ndërsa për zëvendës kryekomisioner kanë aplikuar 2 kandidatë. Ndërkohë, si komisionere ka aplikuar Lefterije Lleshi, Irsa Ruçi, Haki Mustafa.

LISTA E KANDIDATËVE

Irsa Rusi, komisionere dhe Komisioni Rregullator

Agim Paskali Komisioni Rregullator dhe KAS

Halil Hyseni-Komisioner

Hysen Osmanaj-Komisioner, zv.komisioner, komisioni Rregullator- KAS

Ledio Braho – KAS

Lefterie Lleshi- Komisioner, Komisioni Rregullator, KAS

Odeta Berberi – Komisioni Rregullator

Arens Cela – Komisioni Rregullator, KAS

Anjeza Dajzmaili – Komisioni Rregullator

Spiro Maliqi – Komisioni Rregullator, KAS

Naim Mecalla – Komisioni Rregullator

Redinela Beqiraj- KAS

Durim Grabova – Komisioni Rregullator, KAS

Farie Osmani – KAS

Arben Xhiku – Komisioner, zv.komisioner dhe Komisioni Rregullator

Theodori Sallaku – Komisioni Rregullator, KAS

Përparim Shullazi

Eldrina Karafili – KAS

Lealba Pelingu

Akil Mustafa – komisioner, zv.komisioner, Komisioni Rregullator

Arben Isaraj – KAS

Odeta Seferaj

Lindita Tako – Komisioni Rregullator, KAS

Kamerion Salillari

Ardian Myslimaj

Burimi: News 24

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH