Aktualitet

Emrat/ Kush janë infermieret e arrestuara brenda “Shefqet Ndroqit”

Shkruar nga Liberale
Emrat/ Kush janë infermieret e arrestuara brenda “Shefqet

Zbardhen detaje të reja nga arrestimet te spitali Covid-2 “Shefqet Ndroqi”.

Sipas "News 24" emrat e tre infermiereve dhe sanitares së arrestuar pak minuta më parë brenda ambienteve të spitalit.

Kështu, në pranga kanë rënë infermieret Mira Bushi, Sheqerie Koçi dhe Sidorela Çela, si dhe sanitarja Rukije Hoxha.

Arrestimet e kryera janë urdhëruar nga Prokuroria e Tiranës dhe firmosur nga prokurori i çështjes.

Policia i ka arrestuar punonjëset e spitalit në orarin e punës, teksa kanë qenë të veshura me bluzat e bardha, ndërsa i ka shoqëruar drejt komisariatit për t’i marrë në pyetje.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH