Aktualitet

Emrat/ Këta janë deputetët që do të shkarkojnë Metën

               Publikuar në : 10:18 - 07/05/21 liberale

Kuvendi mblidhet në seancë plenare këtë të premte dhe çështja kryesore që do të diskutohet do të jetë ngritja e komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Alket Hyseni do të qëndrojë në krye të komisionit, ndërsa nënkryetar Myslim Murrizi.

Anëtarë do të jenë Vasilika Hysi, Elena Xhina, Spartak Braho, Halil Jakimi, Nikolin Staka, Arlind Çarçani, ndërsa sekretare Klotilda Bushka.

Anëtarë zëvendësues janë caktuar Ermonela Felaj, Xhemal Qefalia dhe Eugen Bojaxhi.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back