Aktualitet

Emrat/ Iu sekuesturan 3.7 mln euro, ja kush janë dy vëllezërit

Shkruar nga Liberale
Emrat/ Iu sekuesturan 3.7 mln euro, ja kush janë dy vëllezërit

Shkëlzen Hoxha dhe Edmond Hoxha janë dy vëllezërit të cilëve ju sekuestuan 3.7 milionë euro.

Policia iu ka sekuestruar vëllezërve të dënuar në Belgjikë për vepra të rënda kriminale 4 apartamente në Tiranë, 2 apartamente në Sarandë, 1 ambient biznesi trekatësh në Laprakë; 1 njësi tregtare, 1 palestër, 7 garazhe dhe dy aktivitete biznesi në Tiranë; 4 automjete BMË X5 dhe llogari bankare në euro, usd dhe lekë dhe gjendjen aktuale në këto llogari në tri banka të nivelit të dytë.

Sipas policisë dy vëllezërit ishin arrestuar në Belgjikë, si pjesëtarë të një grupi kriminal, për veprat penale “Trafikimi i grave për prostitucion” dhe “Substancat narkotike”. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH