Sport

Emocionuese! Futbollisti shqiptar vrapon nga fusha dhe përqafon nënën pas fitores së kombëtares

Shkruar nga Liberale
Emocionuese! Futbollisti shqiptar vrapon nga fusha dhe përqafon

Momentet emocionuese kanë qenë të pafundme pas fitores ndaj Polonisë mbrëmjen e djeshme në stadiumin “Air Albania”

Mbrojtësi i kombëtares Ardian Ismaili menjëherë pas fitores është afruar tek tifozët për të përqafuar të ëmën.

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin 2-0 ndeshjen kundër Polonisë, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit në pjesën e parë dhe Mirlind Dakut në pjesën e dytë, duke i renditur kuqezinjtë në vendin e parë të grupit E me 10 pikë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH