Arte

Emocionon djali i Koço Devoles: La një bashllëk të jashtëzakonshëm

Shkruar nga Liberale
Emocionon djali i Koço Devoles: La një bashllëk të

Djali i aktorit të njohur Koço Devole, i cili u nda të dielën nga jeta pasi u infektua nga COVID-19, ka prekur me rrëfimin e tij kushtuar babait.

Në një prononcim për gazetaren e ‘News24’ Fatmira Nikolli, nga homazhet që po mbahen në nder të babait të tij, Genci Devole tha se Koço ishte një baba dhe burrë i mrekullueshëm.

“Ishte një baba i mrekullueshëm. Një prind i jashtëzakonshëm, prind i përkryer. E adhurojnë mbesat dhe nipërit, bashkëshort i devotshëm. Vepra e tij…. më mungojnë fjalët. Një boshllëk i jashtëzakonshëm.”, tha ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH