Aktualitet

Emërime dhe largime zv.ministrash në qeverinë Rama 3

Shkruar nga Liberale
Emërime dhe largime zv.ministrash në qeverinë Rama 3

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave janë emëruar zv. ministrat e disa prej dikastereve të vendit.

Enio Civici, është emëruar zëvendësministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural. Vilma Bello, është emëruar zëvendësministre e Turizmit dhe Mjedisit.

Gjithashtu është liruar nga detyra zëvendësja aktuale e Ministrisë së Shëndetësisë, Bardhylka Kospiri, ndërsa vendin e saj e ka zënë Denada Seferi

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH