Aktualitet

Elsa Toska e Fjona Papajorgji votohen anëtare e Gjykatës Kushtetuese

Shkruar nga Liberale
Elsa Toska e Fjona Papajorgji votohen anëtare e Gjykatës Kushtetuese

Gjatë senacës së sotme, Elsa Toska dhe  Fjona Papajorgji janë votuar me 105 vota pro në Kuvend si anëtare e dytë e Gjykatës Kushtetuese.

Para votimit kryeparlamentari Ruci sqaroi se Këshilli i Legjislacionit e ka konsideruar Kushtetuese procedurën e ndjekur, ndaj edhe vijoi me procesin e votimit.

“105 vota pro, 2 kundër, 0 abstenim. Nuk kanë votuar 2 deputetë. Elsa Toska shpallet fituese për anëtare të Gjykatës Kushtetuese pas votimit të Kuvendit.” u shpreh kryeparlamentari në përfundim të procesit të votimit. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH