Economicus

Elon Musk vendos kushte për blerjen e Twitter-it

Shkruar nga Liberale
Elon Musk vendos kushte për blerjen e Twitter-it

Pronari i Space X, Elon Musk ka bërë listën e kërkesave që për të blerë Twitter-in.

Multimiliarderi në një takim me punonjësit e Twitter-it ka lënë të kuptohet se mund të ketë shkurtime të vendeve të punës, nëse oferta e tij prej 44 miliardë dollarësh, për blerjen e kompanisë rezulton e suksesshme.

“Kompania duhet të jetë e shëndetshme. Për momentin kostot tejkalojnë të ardhurat, dhe prandaj kërkohet një rishikim i të ardhurave të kompanisë”, është shprehur ai.

Sipas BBC, marrëveshja ende nuk është konkretizuar. /Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH