Aktualitet

Emri/ Ekzekutohet me 6 plumba i riu shqiptar në Belgjikë, la pas gruan dhe një fëmijë

Shkruar nga Liberale
Emri/ Ekzekutohet me 6 plumba i riu shqiptar në Belgjikë, la pas gruan

Një 28 vjeçar shqiptar është ekzekutuar me gjashtë plumba në Belgjikë. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për 28-vjeçarin Ilir S.

I riu shqiptar, i cili ishte baba i një fëmije, u ekzekutua përgjatë IJzerdijk në Stuivekenskerke, afër Diksmuide.

Sipas mediave belge është arrestuar një i dyshuar, i cili do të paraqitet nesër para gjykatës hetuese.

Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes, ndërsa autoritetet belge janë duke hetuar mbi motivet e vrasjes.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH