Aktualitet

Ekzekutimi i shqiptarit në Islandë, deri tani 8 të arrestuar

               Publikuar në : 19:05 - 17/02/21 liberale

Detaje të reja janë zbuluar për ekzekutimin e shqiptarit, Armando Beqiri në Islandë. Mediat vendase bëjnë me dije se policia në Reikjavik ka arrestuar 4 persona gjatë 24 orëve të fundit. Por në pranga më herët kanë rënë dhe 4 persona të tjerë, të dyshuar si të përfshirë në vrasjen e së shtunës.

Sipas medias DV, një burrë rreth 40 vjeç nga Lituania është i arrestuari i parë dhe për të gjykata ka vendosur një masë sigurie, 4 ditë arrest në burg, pasi dyshohet se është autori i krimit.

Ndërkohë bëhet me dije se tre persona u arrestuan në operacionet e një njësie speciale të Policisë. Kundër këtyre të arrestuarve gjykata ka vendosur masën e sigurisë, 1 javë arrest në burg.

Po ashtu mediat përmendin se mes të arrestuarve është dhe Anton Kristi, por avokati i tij ka mohuar që ai të jetë i përfshirë në këtë ngjarje.

Armando Beqiri prej kohësh jetonte në Islandë dhe ishte integruar shumë mirë me jetën në këtë vend. Shkaqet e vrasjes nuk janë të qarta, dyshimet janë se mund të ketë ardhur si pasojë e përplasjes mes bandave, megjithatë hetimet për ngjarjen e rëndë vijojnë.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back